přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

pIšQworky 2008

Podzim roku 2008 se na většině středních škol v celé České republice nesl v duchu historicky největšího turnaje v piškvorkách – pIšQworky. Díky organizátorům z občanského sdružení Student Cyber Games se z tradičně utajované kratochvíle stala legální forma soutěžení, mnohdy nečekaně podporovaná i samotnými profesory. A co o pIšQworkách prozrazují závěrečné statistiky?

Od 17. října do 21. listopadu 2008, kdy v Brně celá soutěž vyvrcholila velkým finále, se některého z 85 soutěžních kol zúčastnilo 2616 středoškoláků. Pokud bychom však brali v úvahu i kola školní, v nichž se vybírali ti nejvhodnější reprezentanti pro další úrovně, vyšplhal by se celkový počet soutěžících až na těžko uvěřitelných 13 tisíc! „Osobně jsem očekával, že by soutěžících mohlo být i 15 tisíc, ale i tak jsem samozřejmě za každého z nich velmi vděčný,“ odtajnil svá původní očekávání hlavní koordinátor projektu Richard Malovič. O vzájemných soubojích studentů nad čtverečkovaným papírem pak referovala média ve 174 případech. Stranou mediální piškvorkové vlny nezůstal např. ani Český rozhlas či televize Prima.

Ve světlech reflektorů se mohli nejdéle vyhřívat celkoví vítězové prvního ročníku – tým Tomovi hoši ze Svitav. Po nesmírně napínavých bitvách, které svedli se svými finálovými soupeři, se po zásluze radovali z obdržených věcných cen, především z nezapomenutelného odpoledne v adrenalinovém parku Yellow point v Krkonoších.

Ještě však ani nestačil zaschnout inkoust na diplomech pro vítěze a organizátorský tým se již neohroženě pustil do příprav na další ročník. „I podle ohlasů z řad soutěžících snad lze říci, že se první ročník pIšQworek povedl. Zároveň však víme, že i do budoucna je stále co zlepšovat. A my se samozřejmě pokusíme, aby pIšQworky 2009 byly ještě lepší,“ přislíbil za všechny organizátory Malovič.