přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

pIšQworky 2009

Druhý ročník pIšQworek byl všemi netrpělivě očekáván. Zavedené soutěže se zúčastnila každá čtvrtá střední škola v České republice. Celkový počet soutěžících studentů dosáhl sedmnácti tisíc. Pozitivně byla soutěž vnímána i Ministerstvem školství (které poskytlo dotaci), kraji (oficiální záštity) a médii včetně celostátních deníků a televizí.

Sedmnáct tisíc středoškoláků si na podzim vyndalo své čtverečkované papíry beztrestně na lavici. Kladením křížků a koleček mohli získat ceny a dárky v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Umožnilo jim to občanské sdružení Student Cyber Games, které zorganizovalo celorepublikový turnaj v piškvorkách.

Cesta za hlavní cenou - adrenalinovým víkendem v zábavním parku Yellow Point v Krkonoších - vedla přes čtyři kola. Hráči se postupně probojovávali přes školní, okresní a krajská kola až do velkého finále v Brně.

Se složitou logistickou akcí se organizátoři popasovali na výbornou. Za jediný měsíc uspořádali pětadevadesát turnajů po celé republice. "Je to super. Celá soutěž je skvěle zorganizovaná", pochválil pořadatelský tým kapitán jednoho z finálových týmů Jan Novotný.

Na pořádání se v souladu s filosofií "studenti sobě" krom samotných členů občanského sdružení podílelo i několik desítek proškolených středoškoláků. "Chceme do našich soutěží zapojit celou školu, zpestřit školní výuku a ukázat, že lze rozvíjet dovednosti studentů i zábavným způsobem", přiblížil nejdůležitější myšlenku hlavní koordinátor soutěže Richard Malovič.

Akci shledalo smysluplnou i Ministerstvo školství, které ji podpořilo finanční dotací, a k piškvorkám se hlásily i orgány samosprávy. Osm krajských kol dostalo oficiální záštitu příslušných krajů, na okresní kola se zase přišli podívat starostové a primátoři.

Druhý ročník soutěže překonal ten první ve všech charakteristikách. Počet účastníků stoupl o třicet procent, ceny letos byly pestřejší a hodnotnější, narostl i počet soutěžích děvčat. "Letos se soutěž stala tak trochu společenskou událostí. Všimli jsme si, že se účastní čím dál více děvčat, což klání posunuje úplně na jinou úroveň. Letos jsme dostali několik prosebných emailů, jestli bychom nemohli poskytnout jakýkoliv kontakt na holky i kluky, kteří se potkali na turnajích", dodal ještě Malovič.

Pro velký zájem se organizátoři rozhodli soutěž opakovat i v roce 2010.

Soutěž se konala od října do prosince loňského roku a zúčastnit se jí mohly pětičlenné týmy středoškoláků.