přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

O nás

První myšlenka uspořádat netradiční soutěž pro sebe i své spolužáky se zrodila v hlavách tehdejších studentů brněnského gymnázia. Netradiční proto, že se jednalo o soutěž ve strategické počítačové hře. Po uspořádání prvního ročníku jsme se rozhodli rozšířit soutěž i na jiné střední školy v republice a založili občanské sdružení Student Cyber Games. Našim cílem je pořádání školních soutěží, které dávají možnost vyniknout studentům, kteří zrovna nejsou matematičtí géniové nebo mistři ve sprintu.

Soutěžní historie

Pionýrská léta jsme si odbyli třemi ročníky soutěže v počítačové hře Starcraft. Na kvalitativně a organizačně mnohem vyšší úroveň jsme se povznesli při pořádání celorepublikového mistrovství v piškvorkách v roce 2008. Druhý ročník této soutěže – pIšQworky 2009 – se už setkal s velkou odezvou škol, médií i celé veřejnosti. Více o našich projektech zde.

Organizace

V současnosti tvoří tým SCG přes třicet vysokoškolských a středoškolských studentů. Hlavní neboli centrální tým má útočiště v Brně a je tvořen studenty Masarykovy univerzity. Společně se staráme nejen o hladký průběh probíhajících akcí, ale připravujeme rovněž akce budoucí.

Partnerství

Na soutěže jsme dvakrát dostali grant z Ministerstev informací a školství. Při soutěži pIšQworky 2009 nám záštitu poskytlo sedm hejtmanství a naším partnerem byla i Masarykova univerzita. Hlavním zdrojem prostředků jsou ovšem pro nás obchodní partneři, které se nám daří uspokojovat naší širokou nabídkou služeb. Více informací i partnerství zde.

Budoucnost

Naší vizí je stát se jedničkou v pořádání „nesportovních“ středoškolských soutěží v celé České republice.